Të gjitha kategoritë
EN
5
27
28
29
5
27
28
29

Blower Roots Transporting Pneumatike


  • Info Basic
  • përshkrim i produktit
  • karakteristika
  • Specifikimet kryesore
  • Aplikime të veçanta
  • hetim
Info Basic
Model nr.
Seria RH
Lloji i Teknologjisë
Fryrësit me zhvendosje pozitive
Shpejtësi rrotulluese
X
Motor Fuqia
0.75-250kw
MediumAjri, Gazrat Neutrale
Paketa e Transportit
Rast standard prej druri
Specifikimi rregullueshëm
Tipar dalluesRH
OrigjinëKinë
Kodi HS
8414599010
Kapaciteti i prodhimit
2000
Përshkrimi i produktit

Aplikimet kryesore të blowers Roots në industrinë e bartjes pneumatike përfshijnë: industrinë kimike, bartjen e grurit, desulfurizimin dhe transportimin e hirit, industrinë e çimentos, transportimin e pluhurit, etj.

Karakteristika kryesore e kushteve të përcjelljes pneumatike është se ventilatori fillon dhe ndalon shpesh, presioni i menjëhershëm është i lartë dhe mund të ketë bllokim të tubit.

Fryrësi përcjellës pneumatik Roots i serisë AT ka cilësi të qëndrueshme, kontroll të saktë të pastrimit dhe më shumë tepricë të fuqisë së të gjithë makinës, gjë që mund të sigurojë fillimin e qetë të ventilatorit në kushte presioni të lartë dhe të shmangë bllokimin e tubit; në mjedisin e ndikimit, hapësira e shtytësit është e qëndrueshme dhe e gjithë makina funksionon pa probleme.

Pasi të ndodhë bllokimi i tubit në përcjelljen pneumatike, është e lehtë të shkaktohen aksidente të pajisjeve. Një ventilator i markës së importuar në projektin e transportit të miellit të glutenit të misrit të një grupi drithi në Liaoning, për shkak të fuqisë së tepërt të pajisjeve të pamjaftueshme, forca e të gjithë makinës është e kufizuar, ndodh një bllokim tubi gjatë transportit në distanca të gjata, duke bërë që pajisjet të ndalojnë menjëherë , dhe një sasi e madhe e gazit të ngjeshur në tubacion. Efekti i pranverës së ajrit, shpërbërja e të gjithë pajisjes ndikimi i shtyllës së ajrit të rimëkëmbjes.

Gjatë transformimit të projektit, sipas karakteristikave materiale të pluhurit të glutenit të misrit me viskozitet të lartë dhe zhytje të lehtë, kompania jonë zgjodhi një lloj gjetheje me pulsim të madh të rrjedhës së ajrit dhe përdori produkte me qëndrueshmëri të lartë me fuqi të ulët boshti, fuqi të madhe të tepërt, dhe pa dizajn hapësinor të boshtit kryesor. Konfigurimi, arrini me sukses distancën horizontale 500M, transportin në distancë ultra të gjatë me kokë 30M dhe funksionimin e sigurt dhe të qëndrueshëm deri më sot.

WGbziCiUSReqHa7dz2s0rg

Vendi i ventilatorit u shpërbë nga rrjedha e ajrit

Në industrinë e desulfurizimit dhe transportit të hirit, ka një presion të lartë të menjëhershëm mbi 80 kPa. Në funksion të kësaj gjendje pune, ventilatori përcjellës pneumatik i serisë AT është i paravendosur me një kanal ajri ftohës në dizajnin strukturor, i cili mund të funksionojë në mënyrë të qëndrueshme në kushtet përkatëse të punës pa tuba shtesë për ftohjen e ujit, gjë që thjeshton konfigurimin e produktit dhe kursen kostot e funksionimit.

karakteristika

● Profili i shtytësit: profil unik CONCH me tre tehe, pulsim i vogël i rrjedhës së ajrit, efikasitet i lartë vëllimor, efikasitet i lartë, kursim energjie, zhurmë e ulët dhe mikro dridhje;

● Mënyra e transmetimit: rrip, lidhje direkte;

● Hyrja dhe dalja: Struktura unike e hyrjes në formë diamanti, marrje e qetë e ajrit;

● Ingranazhet: Ingranazhet me precizion me pesë nivele, saktësi e lartë e transmetimit, zhurmë e ulët;

● Rezervuari i vajit: Struktura e rezervuarit të vetëm / dyfishtë është opsionale, konfigurim fleksibël;

● Ftohja: universale me ftohje me ajër dhe me ujë, mund të ndërrohet me lehtësi;

● Paraqitja e trupit: faqosja tradicionale, struktura e dendur kompakte


Specifikimet kryesore

◆ Shpejtësia e rrjedhjes: 0.6 ~ 713.8 m³ / min;

◆ Rritja e presionit: 9.8 ~ 98 kPa;

◆ Shpejtësia e aplikueshme: 500 ~ 2000 RPM;

◆ Temperatura e ndërrimit të ftohjes së ujit: 90 ℃ (që korrespondon me presionin 58.8 kPa);


Aplikime speciale

Shënim: Çdo kusht i ndërlikuar i punës që përfshin funksionimin në lartësi të madhe, funksionimin me frekuencë të ulët, transportin e gazit me densitet të ulët (helium), etj., ju lutemi kontaktoni paraprakisht me ekipin tonë teknik.

bvwwFlleQWuinDrpdJ8jnQ

Certifikatë
cer1
cer1
cer1
cer1
1
hetim