Të gjitha kategoritë
EN
19
19

Kabineti i kompensimit të kondensatorit metalik me tension të ulët


  • përshkrim i produktit
  • karakteristika
  • Aplikime të veçanta
  • hetim
Info Basic
Përshkrimi i produktit

Jo.EmërNjësiParametër
1Tensioni i vlerësuarV380, 220
2Kapaciteti total i kompensimitKvar6 630 ~
3Kontrolloni parametrat fizikëFuqia reaktive
4Shpejtësia dinamike e përgjigjesms≤20
5Saktësia e matjestension± 0.5%
Rryme elektrike± 0.5%
Faktor pushtet± 1.0%
6Kontrolloni ndjeshmërinë e parametravemA0.2

dUwayUr2T0acn_e5zRRH3g


karakteristika

● Struktura e projektimit: struktura origjinale e projektimit me izolim të mbyllur, pjesët e ekspozuara drejtpërdrejt janë plotësisht të mbyllura, pa makth të goditjeve elektrike, të sigurta dhe të besueshme, niveli i mbrojtjes deri në standardet e eksportit;

● Mekanizmi mbrojtës: përdorimi krijues i siguresave në vend të ndërprerësve tradicionalë në miniaturë, 6KA (Icu) → 100KA (Icu);

● Struktura modulare: miraton kalimin e saktë të tiristorit, teknologjinë e ndërrimit të rrymës pa hyrje, me avantazhe të rëndësishme si pa ndikim, konsum i ulët i energjisë dhe kontakte jo të sinteruara;

● Dizajni i zbarrës së mbyllur: përdorni zbarra vertikale dhe horizontale për t'u lidhur përgjatë rrugës. Zëvendësoni lidhjen tradicionale të parzmores së instalimeve elektrike, zgjidhni plotësisht problemin e mbështjelljes së parzmores së instalimeve elektrike, kabineti është i thjeshtë dhe i qartë;


Aplikime speciale

★ Nuk lejohen dridhje dhe goditje të forta;

★ Nuk ka gaz ose medium përçues që gërryen metalin dhe shkatërron izolimin;

★ Nuk lejohen gazra dhe media shpërthyese;


hetim