Të gjitha kategoritë
EN
01
02
03
10
01
02
03
10

Rrënjët çelik inox industriale MVR


  • Info Basic
  • përshkrim i produktit
  • karakteristika
  • Specifikimet kryesore
  • Aplikime të veçanta
  • Video
  • hetim
Info Basic
Model nr.
Seria RH
Lloji i Teknologjisë
Fryrësit me zhvendosje pozitive
Shpejtësi rrotulluese
X
Motor Fuqia
0.75-250kw
MediumAjri, Gazrat Neutrale
Paketa e Transportit
Rast standard prej druri
Specifikimi rregullueshëm
Tipar dalluesRH
OrigjinëKinë
Kodi HS
8414599010
Kapaciteti i prodhimit
2000
Përshkrimi i produktit

Kompresori me avull MVR është një produkt i ri i projektuar dhe prodhuar për mangësitë e kompresorëve centrifugale tradicionale, të tilla si efikasiteti i avullimit në temperaturë të ulët, jetëgjatësia e shkurtër, kurba e shkurtër e performancës dhe avullimi i vështirë për t'u kontrolluar.

Kompresori MVR përdor gize, Hastelloy, inoks të dyfishtë etj. si material bazë të pjesës së mbirrymës. Sipas kërkesave të kushteve të ndryshme të punës, NiP, PFA dhe veshje të tjera zgjidhen në mënyrë fleksibël. Mund të përdoret në kombinim me avullues filmi në rritje, avullues filmi në rënie, kristalizues avullimi FC, etj.

Kompresori MVR është një kompresor i tipit me rrjedhje konstante. Për shkak të përdorimit të një sistemi të ri të kontrollit të nxehtësisë, raporti i ngjeshjes është shumë i lartë, i cili mund të kryejë avullim me shumë efekte në një temperaturë të ulët dhe të arrijë një efikasitet të lartë kompresimi. Në përgjithësi, diapazoni i punës për avujt e ujit mund të zgjatet në 10 ~ 120 ℃, që është shumë më e madhe se diapazoni i punës së kompresorëve centrifugale në 60 ~ 120 ℃.

Makina përdor teknologjinë kryesore të ftohjes kundër rrymës së kompanisë sonë në fushën e prodhimit të ventilatorit Roots për të arritur mbinxehje dhe për të eliminuar nevojën për të ulur temperaturën e spërkatjes nga hyrja, duke shmangur kështu dëmtimin e kavitacionit të spërkatjes në trup. Në të njëjtën kohë, kjo teknologji mund të përmirësojë shkëmbyesin e nxehtësisë. Shpejtësia e rrjedhës së avullit përmirëson efikasitetin e avullimit të sistemit.


karakteristika

● Materiali i trupit: gize, Hastelloy, çelik inox dupleks;

● Materiali i veshjes: NiP, PFA;

● Ftohja e trupit: sistemi unik i kontrollit të nxehtësisë së ftohjes me kundërrrymë;

● Ftohtë por: universale me ftohje me ajër dhe me ujë, mund të ndërrohet në çdo kohë;

● Paraqitja e trupit: faqosja tradicionale, tipi i dendur kompakt;


Specifikimet kryesore

◆ Shpejtësia e rrjedhjes: 0.6 ~ 120 m³ / min;

◆ Rritja e presionit: 9.8 ~ 70 kPa;

◆ Shpejtësia e aplikueshme: 500 ~ 2000 RPM;

◆ Kapaciteti i trajtimit të avullimit: 0.2 ~ 3.5 T;


Aplikime speciale

★ Industria e pijeve: avullimi i qumështit, lëngut, hirrës, tretësirës së sheqerit;

★ Industria ushqimore: avullimi i glutamatit të monosodiumit, emulsionit të sojës, proteinave;

★ Mjekimi: Vitaminat, etj .;

★ Industria kimike: avullimi, kristalizimi, pastrimi, përqendrimi;

★ Trajtimi i ujërave të zeza: ujërat e zeza të kripura, ujërat e zeza të metaleve të rënda, etj .;

AnHZ7-KWQ-uUiEZb7P9Zig

Certifikatë
cer1
cer1
cer1
cer1
1
Video

hetim